środa, 6 lipca, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

“Zimna wojna” znów nagrodzona. Tym razem w Hiszpanii

Film konkurował w tej kategorii z produkcjami brytyjskimi “Nić widmo” i “Party” oraz belgijską – “Girl”. Hiszpańska Akademia Sztuki Filmowej przyznała nagrody 33. raz.

“Zimna wojna” to historia burzliwej miłości Zuli i Wiktora w podzielonym żelazną kurtyną świecie. Akcja filmu rozpoczyna się po drugiej wojnie światowej, w Polsce. Bohaterowie poznają się przy okazji tworzenia zespołu ludowego “Mazurek”. Rozstają się i wracają do siebie kilka razy. We Francji uczestniczą w artystycznym życiu Paryża – tam Zula nagrywa płytę i odnosi sukces. Ucieczka na Zachód nie przynosi im jednak ukojenia.

CONGRATS to @ColdWarMovie and @adol_film on winning the #GOYA2019 Awards for Best European Film (Cold War) and Best Animated Feature (Another Day of Life)!!!#Zimnawojna Najlepszym Filmem Europejskim! #Jeszczedzieńżycia Najlepszą Pełnometrażową Animacją!@PremiosGoya 😍 pic.twitter.com/A6DDmWJ8ab

Krytycy chwalą “Zimną wojnę” między innymi za czarno-białe zdjęcia i muzykę. Produkcja otrzymała trzy nominacje do tegorocznych Oscarów – dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, dla reżysera – Pawła Pawlikowskiego i za zdjęcia, których autorem jest Łukasz Żal.

Uroczysta gala wręczenia nagród Goya odbyła się w sobotę wieczorem.

Y el #Goya2019 a la Mejor Película Europea es para… ¡Cold War! pic.twitter.com/0WNLF18qQw

IAR/dad
Kadr z filmu “Zimna wojna”
Foto: mat. prasowe/Kino Świat

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...