czwartek, 7 lipca, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Zimna Wojna z trzema nominacjami do Oscarów


Obraz będzie walczył o Oscara w kategorii “najlepszy film nieanglojęzyczny” i w kategorii “najlepsze zdjęcia
Rezyser filmu, Paweł Pawlikowski ma szansę na statuetkę za reżyserię.

Producentka filmu Ewa Puszczyńska mówiła podczas konferencji prasowej, że jest szczęśliwa i wzruszona. Jak mówiła, twórcy i tak stworzyli wybitny film, ale każda nagroda cieszy. – Tym bardziej taka nagroda – podkreślała.

Nominację do Oskara w kategorii zdjęcia otrzymał Łukasz Żal. Operator również z wielką radością przyjął wyróżnienie. Przyznał, że nie myślał o tym, czy otrzyma nominację.

Z kolei odtwórca roli Kaczmarka – Borys Szyc podkreślał, że udział w filmie i jego sukcesy to ogromna przygoda od początku – od festiwalu filmowego w Cannes po dzisiejsze nominacje. Podkreślił, że polski film doczekał się “historycznych 3 nominacji”, a Łukasz Żal jest nominowany po raz drugi. Wcześniej otrzymał nominację za zdjęcia do poprzedniego filmu Pawła Pawlikowskiego “Ida”.

Teraz przed twórcami filmu ciąg dalszy kampanii promocyjnej, a ceremonia wręczenia Oskarów 24 lutego.

Nominacje

Najwięcej nominacji do tegorocznych Oscarów otrzymały meksykański obraz „Roma” i historyczny dramat „Fawotryta”.

Wyprodukowany przez Netflix meksykański obraz „Roma” oraz irlandzko-brytyjsko-amerykański film „Faworyta” otrzymały po 10 nominacji – w tym we wszystkich głównych kategoriach: film roku, reżyserię, scenariusz oraz najlepsza role aktorskie. Osiem nominacji przyznano debiutowi reżyserskiemu Bradleya Coopera „Narodziny Gwiazdy” z Lady Gagą w roli głównej oraz filmowej biografii wiceprezydenta Dicka Cheneya „Vice”. Paweł Pawlikowski znalazł się wśród pięciu najlepszych reżyserów a o statuetkę Oscara będzie walczył z tak renomowanymi reżyserami jak Spike Lee czy Alfonso Cuaron. Z kolei Łukasz Żal, w rywalizacji o nagrodę Akademii, zmierzy się z autorami zdjęć do obrazów „Roma”, „Faworyta” „Narodziny Gwiazdy” i „Never look Away”. W kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny poza „Zimną Wojną” nominowano filmy z Niemiec, Libanu, Japonii i Meksyku.

91. ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 24 lutego w Hollywood.

IAR/dad
Polskie Radio Dla Zagranicy
Kadr z oficjalnego zwiastuna filmu “Zimna Wojna” w serwisie Youtube
www.youtube.com/KinoSwiatPL

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...