niedziela, 2 kwietnia, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Wywiady w PepeTV moderacja Leonard Paszek gość zespół Syndykat.

Syndykat – Reaktywacja

Po prawie roku nieobecności na scenie pojawił się znowu zespół rockowo-bluesowy Syndykat z Essen. Obecny skład tworzą: Robert Mnich (gitara), Robert Kempa (perkusja), Zygmunt Danch (gitara basowa), Janusz Musiol (śpiew), Damian Tabol (instr. Klawiszowe). Są to muzycy doświadczeni, występowali w różnych formacjach rockowych. Syndykat, to dla niektórych nowe wyzwanie. Również dla publiczności, która od 2002 roku towarzyszyła zespołowi w różnych koncertach w starym składzie jest to nowe doświadczenie. Opinie słychać różne, wielu jednak cieszy się na powiew nowej krwi.

W czasie swojej 9-letniej działalności zespół grał z wieloma znakomitymi muzykami, np. z zespołami Dżem, Cree, Kasa Chorych, Schau-Pau, a także Janem Błędowskim, Janem „Kyksem” Skrzekiem, Bogdanem Szewdą i Arkiem Bleszynskim. Brał udział w wielu festiwalach, m.in. Festiwal Ryska Riedla w Tychach, Festiwalu im. Pawla Bergera w Kaliszu, „Fedrujemy w rocku” w Zabrzu, reprezentował Polskę w 2004 r. w Düsseldorf podczas świętowania wejścia Polski do Unii Europejskiej. Szczególnie ważny jest dla nich udział w finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Essen, Oberhausen, Osnabrück i Berlinie.

Jesienią 2010 r. Syndykat zagrał ostatnie koncerty w starym składzie. 22 października 2011 . rozpoczął się nowy etap w jego karierze.

Leonad Paszek

 

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...