wtorek, 30 maja, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

„Wpisani w rzeżuchę” 25.04.2014 „Gdańska” Oberhausen- PepeTv – TV Polonijna

Wpisani w rzeżuchę” w Oberhausen

25 kwietnia 2014 r. w restauracji „Gdańska” w Oberhausen nawet pogoda „Wpisała się w rzeżuchę”.

Już trzecią wiosnę, wraz z poetami, przywitał zespół „Nomedia”, który pod wpływem świeżości wiosny, zaprosił do występu młodziutką Jennifer Wantulok.

Pierwszy zaś raz z poezją wystąpił zespół „SMS”, który przyjechał specjalnie aż z Gissen!Muzyka szczelnie otuliła 12-tu poetów polonijnych, którzy odradzali wiosnę w swoich wierszach. Bardzo wdzięcznie i wzruszająco wierszem przywitała wszystkich najmłodsza uczestniczka wiosennego spotkania artystów – Marysia Płonka, której podziękowaliśmy nie tylko olbrzymim czekoladowym zającem, ale i mocnymi brawami!Spotkanie obfitowało też w tradycje. Poświątecznie dzieliliśmy się jajkiem. Z zebranych w koszyk misternie i fantazyjnie zrobionych pisanek Jury wybrało najpiękniejszą. Wysłuchaliśmy opowieści wielkanocnych o historii pisanek i tradycji Śmigusu Dyngusu. Całość bardzo ożywił pojedynek na obiektywy trzech fotografów polonijnych: Roberta Widery, Jurka Uske i Mirosława Góralskiego. Mężczyźni dzielnie walczyli o „Ujęcie wiosny”! Publiczność pierwsze miejsce przyznała dziełu Roberta Widery! Gratulujemy! Wszyscy „strzelający” jednogłośnie oddali swoje artystyczne prace na cel charytatywny. Licytację przeprowadził Leonard Paszek, który zebraną kwotę przeznaczy na coroczny obóz dla dzieci.

Spotkaniu kibicowali i pięknie je reklamowali: PePe-TV, dwutygodnik „Samo życie”. gazeta „Twoje Miasto”, radio Darmstadt i radio Duisburg, „Polonia-Viva”, „Piast” – Essen i „Pol-Cafe”! Wszystkim, którzy tak kolorowo wpisali się w rzeżuchę z całego serca dziękuje – Joasia Duda – Murowski

Polonia w Niemczech

Polonia

Wiadomości

Informacje Polonijne

TV Polonijna

Telewizja Polonijna

Telewizja internetowa

PepeTV

PEPE TV

PepeTV Sport

PepeTV Film

PepeTV Muzyka

Polonijna Lista Przebojów

PEPE FOTO VIDEO STUDIO

 

 

http://www.pepe-tv.de

http://www.facebook.com/pepetvmuzyka

http://www.facebook.com/tvpepe

http://www.facebook.com/pepeinfo

http://www.facebook.com/pepereligia

http://www.facebook.com/pepetvsport

http://www.pepe-studio.de

http://www.oskar-immobilien.de

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...