środa, 5 października, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Wnioski o „Dobry start” złożono już dla ponad 3,6 mln dzieci

Wnioski o świadczenie z programu „Dobry start” złożono już dla ponad 3 mln 638 tys. dzieci – poinformowało we wtorek Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Resort przypomniał, że złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Świadczenie „Dobry start” to 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny (tzw. wyprawka szkolna), bez kryterium dochodowego. Z szacunków MRiPS wynika, że w tym roku świadczeniem objętych będzie 4,4 mln uczniów.

Resort rodziny poinformował w mediach społecznościowych, że do tej pory rodzice złożyli ponad 2 mln 558 tys. wniosków obejmujących ponad 3 mln 638 tys. dzieci. Wypłacono 3 mln wyprawek na kwotę 900 mln zł.

Łączna kwota wsparcia dla rodzin w ramach programu „Dobry start” w latach 2018-2022 ma wynieść ok. 6,65 mld zł. Ministerstwo podkreśliło, że złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Aby otrzymać świadczenie, wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem: portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS lub bankowości elektronicznej. Pieniądze z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia – w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

źródło:
pap, zus
as

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...