czwartek, 1 czerwca, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

W Jednym Zdaniu – Czego życzą sobie Polacy w Niemczech na rok 2014

Czego życzą sobie Polacy w Niemczech na rok 2014

Święta Bożego Narodzenia wprawdzie dobiegły już końca, lecz przygotowania nadal trwają. Tylko, że tym razem do hucznego świętowania Nowego Roku 2014.
Hucznego, ponieważ na osiedlach od paru dni słyszy się nocą głośne wybuchy pedard sylwestrowych, chociaż do Nowego Roku pozostalo jeszcze parę dni. W popularnym niemieckim Aldim i Lidlu piętrzą się góry sztucznych ogni i rakiet, zatem nic dziwnego, że naokoło głośno. A będzie na pewno jeszcze głośniej.
O kreację na bal sylwestrowy jest także trudno. O fryzjerze można tylko pomarzyć. Wszystkie możliwe terminy zajęte. I kto tu mówi o kryzysie? Chyba, że przyjmiemy, iż społeczeństwo niemieckie nawet w dobie kryzysu ogólnoświatowego umie dobrze się bawić.
Wracając do obchodu Nowego Roku, to każdy jego początek wiąże się z nowymi nadziejami, ktore wyrażamy w naszych życzeniach noworocznych. A czego życzą sobie Polacy w Niemczech? Czy ich życzenia daleko odbiegają od życzeń tych, co pozostali w kraju? Myślę, że nie!
Najczęściej życzymy sobie i innym tu na niemieckiej ziemi: zdrowia, pieniędzy, niższych cen, oraz… wygranej w „totka“! W dalszej kolejności pojawiają się te mniej osobiste jak: pokój na świecie, polepszenie rynku pracy czy respektowanie praw kobiety.
Wynika z tego, że oczekiwania noworoczne Polaków z zagranicy nie odbiegają w zasadzie w niczym od tych z kraju. Może wyłączając tylko dziedzinę polityki, ponieważ nikt z pytanych nie życzył sobie nowego rządu, czy też wymiany premiera.

Natomiast Telewizja Polonijna PEPE TV życzy wszystkich Polakom, tym w kraju i tym za granicą SPEŁNIENIA MARZEŃ i SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2014!

TV Polonijna
Telewizja Polonijna
Telewizja internetowa
PepeTV
PEPE TV
PepeTV Sport
PEPE FOTO VIDEO STUDIO

http://www.pepe-tv.de

http://www.pepe-studio.de

 

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...