wtorek, 31 stycznia, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

W Hiszpanii w ciągu doby 28 osób zmarło na Covid-19, w Portugalii – pięć

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii wskutek zakażenia koronawirusem zmarło 28 osób, wynika z opublikowanych w sobotę danych służb medycznych wspólnot autonomicznych tego kraju. Z kolei w Portugalii potwierdzono pięć nowych ofiar śmiertelnych SARS-CoV-2.
W sobotę ministerstwo zdrowia Hiszpanii nie opublikowało dobowego raportu dotyczącego rozwoju epidemii Covid-19. Według ostatnich statystyk resortu do piątkowego wieczora potwierdzono łącznie 29 747 zgonów i 566 326 infekcji.

Z zaprezentowanych w sobotę danych służb regionalnych wynika, że najbardziej doświadczonym epidemią regionem kraju była Andaluzja na południu. W ciągu ostatniej doby na Covid-19 zmarło tam 14 osób, a 1131 zachorowało.

Równie wysoka dynamika zgonów i zakażeń widoczna była podczas minionych 24 godzin w Katalonii, na północnym wschodzie. Od piątku zmarło tam 9 pacjentów, a zainfekowało się wirusem 1360 osób.

Innymi regionami Hiszpanii o wysokiej liczbie nowych zakażeń były położone na północy Kastylia i Leon oraz Kraj Basków. Zanotowano tam podczas ostatniej doby odpowiednio 930 i 670 przypadków infekcji.

Tymczasem w Portugalii między piątkiem a sobotą liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła o pięć do 1860.

W ciągu ostatniej doby zwiększyła się także liczba nowych zakażeń – o 497. W sumie do sobotniego wieczora w Portugalii resort zdrowia potwierdził 17 556 przypadków infekcji wirusem SARS-CoV-2.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

zat/ kar/

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...