poniedziałek, 29 maja, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Najnowocześniejszy magazyn w Europie. W Gorzowie powstało ekologiczne centrum logistyczne

Firma kurierska DHL otworzyła w Gorzowie swój najnowocześniejszy magazyn w Europie. Nie jest to największy budynek w sensie kubatury, ale technologia w jakiej został wykonany będzie wzorem dla kolejnych takich inwestycji. Miasto zarobi na podatkach, a pracodawca oferuje kilkaset etatów z wynagrodzeniem zdecydowanie przekraczającym najniższą krajową. Centrum Logistyczne firmy DHL zostało otwarte przy ul. Mosiężnej.

Na 60 tys. m kw trudno znaleźć rzeczy, które nie są ekologiczne. Nawet dziesiątki tysięcy skrytek to regały… tekturowe na drewnianych paletach. Co więcej, ciężarówki, które obsługują centrum mają napęd elektryczny. Prawie nie słychać, że jeżdżą.

Przy wylotówce z Gorzowa na Baczynę powstał ogromny budynek pasywny, czyli taki, który nie potrzebuje zewnętrznych źródeł energii.

Centrum logistyczne będzie obsługiwać wszystkich: małych, średnich i dużych klientów. Oto przykład. Mieszkaniec Gorzowa zamawia w sklepie internetowym marynarkę. Towar wcześniej przypłynął kontenerowcem do Gdyni albo Szczecina. Później trafia na ciężarówkę, która przyjeżdża właśnie do centrum logistycznego. I tu jest nasza marynarka. Stąd zabiera ją kurier i dostarcza prosto do klienta. Gorzów stał się ważnym punktem na mapie firmy DHL.

W centrum logistycznym przy ul. Mosiężnej już pracuje 50 osób. Docelowo pracowników będzie ok. 400. Wszyscy będą zatrudnieni na umowy o pracę. Zapytaliśmy o zarobki.

Minimalne wynagrodzenie w Polsce to teraz 3490 zł brutto. Miejsca pracy to jeden z plusów wejścia firmy DHL do Gorzowa. Korzyści jest oczywiście więcej.

Konkurencyjność na gorzowskim rynku w tej branży jeszcze się zwiększy, bo firma DHL planuje budowę 2. centrum na sąsiedniej działce. W sumie za kilka lat to będzie ponad 110 tys. m kw pod dachem.

źródło: pap, tvp3

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...