piątek, 24 marca, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Telefon zaufania na autobusach

Te dane przerażają. W styczniu aż 15 prób samobójczych nieletnich zakończyło się zgonem. W całym ubiegłym roku prób samobójczych dzieci i młodzieży było aż 2 tysiące. Dane są alarmujące, dlatego pomoc potrzebna jest tu i teraz. Rozpoczyna się kampania promująca ogólnopolski numer telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Rzecznik Praw Dziecka zaapelował do włodarzy miast o przyłączenie się do akcji.

Wielu młodych ludzi próbowało odebrać sobie życie, ale dzięki numerowi telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, aż 885 z nich zdecydowało się sięgnąć po pomoc.

W ciągu roku to ponad 50 tysięcy kontaktów z młodymi ludźmi, którzy czuli się bezradni i samotni. Niestety, z tego wynika, że sytuacja nieletnich w Polsce jest bardzo niepokojąca, bo liczba prób samobójczych wzrosła o połowę w porównaniu z poprzednim rokiem.

Rzecznik Praw Dziecka postanowił działać i wezwał samorządy do rozpoczęcia kampanii promującej dziecięcy telefon zaufania, aby pomóc młodym ludziom w potrzebie.

Wrocław, Toruń i Łódź już odpowiedziały na wezwanie i umieściły numer telefonu na miejskich autobusach i tramwajach, jednak Kraków wstrzymuje się z taką decyzją, bo uważa, że reklama jest zbyt kosztowna. Urzędnicy miasta zapowiedzieli, że zamiast tego, będą promować numer zaufania w inny sposób, ale kampania ta będzie miała mniejszy zasięg.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i oferuje specjalistyczną pomoc w języku polskim i ukraińskim.

Życie jest bezcenne, a numer 800-12-12-12 może je uratować.

 

Źródło: TVP3

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...