środa, 7 czerwca, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Razem Możemy Więcej – RmW- Berlińskie podwórko hip-hop.

Razem Możemy Więcej – RmW- Berlińskie podwórko hip-hop.

Przyszedł i czas na muzykę z gatunku hip-hop. Spotkałem się dla Was w Berlinie z Lucash i porozmawiamy o ich najbliższej przyszłości a także o tym co spowodowało że zaczeli nagrywać oraz tworzyć muzykę z tak niższowego gatunku muzycznego jakim jest hip-hop. Tym wywiadem chciałbym z Łukaszem przekonać Was do tego, że utwory raperów to nie tylko ciężka osiedlowa muzyka ale także kawałki jakich można na spokojnie posłuchać.

Dariusz Stańczyk: Witam serdecznie Łukasz powiedz naszym czytelnikom na początek skąd zamiłowanie i pomysł aby nagrywać właśnie ten rodzaj muzyki?

LuCash: Witam serdecznie. Kiedyś słuchałem chłopaków z bloków, jak rapowali swoje texty w szkole, słuchalem wielu polskich jak i zagranicznych artystów Hip-Hopowych, z poczatku nie myślałem że muzyka może być rzeczą bez której nie będę mógł normalnie funkcjonować. Ludzie mają na ogół wiele zainteresowań, gdy człowiekowi jest źle, smutno, samotnie to chce sie wyrzyć, najczęściej chcą pokazać innym ludziom swoją złość , co bardzo często zmienia sie w agresje która zazwyczaj niesie za sobą negatywne konsekwencje. Ja w takich sytuacjach wybrałem muzyke, dzięki której mogę innym także powiedzieć co mnie gryzie, co mnie boli, z czego nie jestem zadowolony, co chciałbym zmienić. Mogę powiedzieć że poprzez smutek, złość, samotność i wiele innych czynników narodziło sie we mnie zamiłowanie do muzyki, co przemieniło sie w pasję.

D.S: Łukasz grupę Razem Możemy Więcej założyliście z kolegami całkiem nie dawno, powiedz nam jak zaczeła się Twoja przygoda z hip-hop?

LuCash: Moja przygoda z muzyką rozpoczęła się kilka lat temu. Zapisany pierwszy stos kartek, pierwsze nagranie pamiętam do dziś, mikrofon z kamerki od skype, wokal nagrany na najprostrzym programie. Oczywiście te kawalki pozostały jedynie na moim komputerze. Z czasem zainwestowałem w swoja pasje, kupując mikrofon studyjny jak i inny potrzebny sprzęt do nagrywania. Poznałem wiele osób którzy także mieli ‘‘zajawke‘‘ na Rap. Jednym z nich był Maciej ‘’Iwan’’ Iwaszkiewicz, który pomagał mi w organizowaniu koncertów jak i promocji mojej muzyki. Iwan zapoznał mnie z Przemkiem ‘‘Chawał’’ Chawałek, który z pasji zajmuje się grafiką. Po wspólnej rozmowie, Przemek był gotowy przygotowywać dla mnie projekty m.in. teledyski, zdjęcia itp. Kolejną osobą która sie zainteresowałem był Daniel ‘‘Szkopen’’ Derenthal, który tak samo jak ja pisał texty do swoich utworów. Postanowiliśmy wspólnie napisać i nagrać jeden utwór. Od tamtego czasu nadal ze sobą współpracujemy. Po krótkim czasie dostaliśmy kilka propozycji zagrania koncertów na terenie polski jak i niemiec. Jednak nadal kogoś nam brakowało a był to ‘’DJ’’. Długo to nie trwało a zdobyliśmy dwie osoby które nas wspieraja podczas koncertów a są nimi Dj Niedźwiedź i Dj Jizzy. Tak właśnie powstał skład ‘’RmW – Razem Możemy Więcej’’, sądze że razem możemy więcej zyskać i zdziałać, niż w pojedynke.

D.S: Muzyka z waszego gatunku nie jest odbierana najlepiej przez społeczeństwo, na pewno masz kilka słów na ten temat. Jakimi słowami chciałbyś przekonać ludzi do Waszej muzyki?

LuCash: Tak, owszem bardzo duże grono naszego społeczeństwa nie popiera muzyki Hip Hop. Wydaje mi się że ludzie którzy najczęściej negatywnie wypowiadaja się na temat tego typu muzyki, nie ma o tym zielonego pojęcia. Tym osobą wydaje się że Hip Hop to jedynie, wulgaryzm, złodziejstwo, kryminaliści, dzieci które maja braki w edukacji itp. Ja osobiście sie z tą wersją nie zgadzam. Moim zdaniem każdy ma prawo robić to co uważa za słuszne oczywiście dopóki jest to zgodne z prawem. Lepiej wybrać takie zainteresowanie, niż stanie przed sklepem o 10 rano pijąc piwo, lub okradanie i bicie niewinnych ludzi chodących wieczorami na zakupy. Nikomu nie powinno przeszkadzać to co robi druga osoba, z racji tego ze każdy ma prawo do głosu. Podsumowując to pytanie, serdecznie zapraszam do przesłuchania kilkunastu utworów muzycznych różnych artystów, potem proszę sie wypowiadać na temat muzyki Hip- Hop.

D.S: Muzyka w której czujecie się dobrze to muzyka tak zwana osiedlowa, słucha jej młodzież z bloków. Ale nie ma co ukrywać zarówno reggae jak i hip-hop coraz częściej można usłyszeć w radiu czy też telewizji, myślisz że ludzie wkońcu przekonają się do tego gatunku?

LuCash: Szczerze mówiąc nigdy nie myślałem że kiedykolwiek usłysze muzyke Hip-Hop lub Reggae w radiowej audycji. Bardzo mnie to cieszy, ponieważ świadczy to o tym że coraz więcej ludzi akceptuje taki gatunek muzyki. Tak jak mówisz, ta osiedlowa muzyka coraz częściej trafia do starszych osób, niewspominając o młodzieży. Mam nadzieje że z roku na rok będzie coraz więcej słuchaczy muzyki Hip- Hop niż dotychczas.

D.S: Związku z tym, że razem z ekipą ze składu nagraliście płytę, powiedz nam coś na temat tego krążka np. gdzie można ją kupić, jaki będzie koszt płyty a może też to czego możemy się spodziewać włączając go ?

LuCash: Tak jak sobie obiecywałem, tak zrobiłem. Pierwsza płyta ”Księga Przygód” Mixtape. Miała ona być gotowa już na początku sierpnia ale z kilku powodów między innymi rodzinnych, nie miałem możliwości jej ukończyć. Na płycie znajduje się 11 utworów w tym jeden bonus. Zamieściliśmy także 3 utwory które już wcześniej promowaliśmy, reszta to same nowości. Z racji tego że wiele osób zadawało mi pytania o utwór ”Idąc Ulicą”, umieściliśmy go na miejscu jedenastym jako bonus. Płyte będzie można nabyć jedynie u mnie, lub na najbliższych koncertach a takze na konkurasch ktore będą jeszcze w tym miesiącu oraganizowanie no moim fanpage LuCash.

D.S: Jest to twoja pierwsza płyta, kiedy możemy spodziewać się następnego krążka ?

LuCash: Tak jest to pierwsza płyta w formie fizycznej. Na początku roku 2014 zabieram sie za kolejny projekt, będzie to wspólny Album LuCash & Szkopen , który pojawi sie na przełomie Marca/Kwietnia .

D.S: Na koniec powiedz naszym czytelnikom gdzie mogą posłuchać twojej muzyki, skąd wzięła się nazwa Razem Możemy Więcej a także kto wchodzi w skład zespołu.

LuCash: Mojej muzyki można posmakować na moim kanale Youtube jak i Fanpage . facebook.com/01.LuCash youtube.com/LuCash0077

W skład zespołu wchodzą: Daniel ‘‘Szkopen’’ Derenthal, Maciej ‘’Iwan’’ Iwaszkiewicz, Przemek‘‘Chawał’’ Chawałek, Filip ” Dj Jizzy” Sanni , Rafał ”Dj Niedźwiedź” i ja Lukasz ”LuCash” Stańczyk

D.S: Dziękuje bardzo za rozmowę i pozdrawiam serdecznie

LuCash: Dziękuję również, pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników oraz cała Polonię w Niemczech .

Dariusz Stańczyk

Polonia w Niemczech

Polonia

Wiadomości

Informacje Polonijne

TV Polonijna

Telewizja Polonijna

Telewizja internetowa

PepeTV

PEPE TV

PepeTV Sport

PepeTV Film

PepeTV Muzyka

Polonijna Lista Przebojów

PEPE FOTO VIDEO STUDIO

 

 

http://www.pepe-tv.de

http://www.facebook.com/pepetvmuzyka

http://www.facebook.com/tvpepe

http://www.facebook.com/pepeinfo

http://www.facebook.com/pepereligia

http://www.facebook.com/pepetvsport

http://www.pepe-studio.de

http://www.oskar-immo.de

 

 

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...