sobota, 26 listopada, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Przez aplikację mObywatel będzie można zgłosić przestępstwa środowiskowe


Przestępstwa środowiskowe będzie można zgłaszać także poprzez aplikację mObywatel. Aplikacja została wyposażona w nowy moduł, który każdemu pozwoli przesłać informacje o przestępstwach przeciwko środowisku bezpośrednio do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba mówił na konferencji prasowej, że od dziś 7 mln użytkowników aplikacji mObywatel będzie miało możliwość szybkiego zgłoszenia swoich podejrzeń co do przestępstw środowiskowych.

Dodał, że jest to kolejny krok, który ma usprawnić walkę instytucji państwowych z tym procederem. Jacek Ozdoba przypomniał, że wcześniej podniesiono kary za przestępstwa środowiskowe, w tym wysokość grzywny i nawiązki. Pełniący obowiązki zastępcy Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Krzysztof Gołębiowski powiedział, że aby skorzystać z nowej funkcji, należy zaktualizować aplikację. Jak dodał, w formularzu należy określić charakter zgłoszenia, podać miejsce i załączyć zdjęcie.

Krzysztof Gołębiowski wskazywał, że mimo, iż do aplikacji mObywatel logujemy się za pośrednictwem profilu zaufanego, to nowy moduł pozwala na zachowanie anonimowości – wystarczy zaznaczyć to przy przesyłaniu zgłoszenia.

Formularz służący do zgłaszania przestępstw środowiskowych jest też dostępny na stronie GIOŚ.

Źródło: PR24.pl, IAR

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...