środa, 5 października, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Program inwestycyjny modernizacji podmiotów leczniczych. Projekt uchwały już gotowy


Rząd zajmie się projektem uchwały w sprawie ustanowienia programu inwestycyjnego modernizacji podmiotów leczniczych. Chodzi m.in. o wsparcie infrastruktury ratownictwa medycznego i o wymianę łóżek szpitalnych.

Ministerstwo Zdrowia, które jest wnioskodawcą projektu, podnosi, że wprowadzenie programu umożliwi modernizację, przebudowę lub doposażenie podmiotów leczniczych w ramach subfunduszu modernizacji podmiotów leczniczych.

Regulacja umożliwi również finasowanie działań w obszarach: wsparcie rozwoju infrastruktury udzielania świadczeń opieki zdrowotnej, wymiana łóżek szpitalnych i wsparcie infrastruktury ratownictwa medycznego.

Nowe mechanizmy finansowe

Przesłanką dla wprowadzenia rozwiązań planowanych w ramach programu – jak wyjaśniano informacji zamieszczonej w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów – jest konieczność stworzenia mechanizmów finansowych dla podjęcia pilnych i skoordynowanych działań zapewniających zarówno modernizację infrastruktury budowlanej, jak i systematyczne uzupełnianie i odnawianie zużytej oraz wyeksploatowanej bazy sprzętowej podmiotów leczniczych.

Działania mają na celu zwiększenia dostępności i podniesienia jakości świadczonych usług medycznych, poprawę komfortu pacjentów oraz zapewnienie warunków do racjonalnego, nowoczesnego, kompleksowego i skutecznego leczenia.

Źródło: PolskieRadio24.pl/ PAP/
as

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...