środa, 6 lipca, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Polska na II miejscu w UE z najmniejszym bezrobociem

Z danych biura statystycznego Eurostat wynika, że w sierpniu bez pracy było 3,4 procent Polaków

Bezrobocie w naszym kraju w sierpniu spadło o jedną dziesiątą punktu procentowego, w porównaniu z ostatnimi danymi. To pozwoliło Polsce zrównać się z Niemcami i wskoczyć z trzeciego miejsca na drugie w zestawieniu.

Dane Eurostatu różnią się od tych, które podaje Główny Urząd Statystyczny, bo inna jest metodologia liczenia. Według GUS-u, bezrobocie w Polsce w sierpniu wyniosło 5,8 procent.

Najniższe bezrobocie w Unii jest w Czechach – bez pracy jest 2,5 procent obywateli, największe w Grecji – ponad 19 procent. W całej Wspólnocie bezrobocie utrzymało się na tym samym poziomie co w lipcu – 6,8 procent. Spadło natomiast, choć nieznacznie, bezrobocie wśród ludzi młodych, ale to wciąż duże wyzwanie, zwłaszcza na południu Europy – w Grecji przekroczyło 39 procent, w Hiszpanii i we Włoszech wyniosło ponad 30 procent. Najmniej bezrobotnych wśród ludzi młodych jest w Niemczech – 6,2 procent, następnie w Czechach i Holandii. Polska w tym zestawieniu zajmuje 5. miejsce z bezrobociem wśród młodych na poziomie 9,7 procent.

IAR/dad
pixabay/pexels/CC0 License

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...