czwartek, 9 lutego, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Strona głównaBiznesPłaca minimalna w Polsce i stawka godzinowa. Jakie zmiany od 1 stycznia?...

Płaca minimalna w Polsce i stawka godzinowa. Jakie zmiany od 1 stycznia?  

 

Wraz z początkiem 2023 roku wzrosła płaca minimalna w Polsce – do 3490 zł. To o 480 zł więcej niż w roku poprzednim. Minimalna stawka godzinowa wynosi z kolei 22,80 zł.

Wraz z początkiem 2023 roku do 3490 zł wzrosła płaca minimalna w Polsce. Minimalna stawka godzinowa wynosi z kolei 22,80 zł – przypomina Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Kolejna podwyżka płacy minimalnej nastąpi od 1 lipca br. Wówczas wyniesie ona 3600 zł.

MRiPS wskazuje, że minimalne wynagrodzenie odgrywa znaczącą rolę w zmniejszaniu nierówności dochodowej, chroni także pracowników przed wykonywaniem pracy poniżej ustalonych stawek. W 2022 roku minimalne wynagrodzenie za pracę brutto wynosiło 3010 zł, a minimalna stawka godzinowa – 19,70 zł.

Płaca minimalna w Polsce. O ile wzrośnie?

– Od 1 stycznia br. pensje minimalne wzrosły do 3490 zł. To o 480 zł więcej niż w roku poprzednim. Minimalna stawka godzinowa wzrosła z kolei z początkiem roku do 22,80 zł – powiedziała cytowana w komunikacie resortu minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Przypomniała, że kolejna podwyżka płacy minimalnej nastąpi 1 lipca br. Będzie ona wtedy wynosiła 3600 zł. Minimalna stawka godzinowa wzrośnie do 23,50 zł.

– Od momentu przejęcia odpowiedzialności za losy państwa mówiliśmy wprost, że naszym celem jest przeprowadzenie reform, które znacznie poprawią sytuacje osób pracujących. Zależy nam, by pracownicy byli godnie wynagradzani. Nasze priorytety się nie zmieniają – dodała minister rodziny i polityki społecznej.

 

 Źródło: PAP

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Loading...