środa, 31 maja, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

PepeTV – Polonicus 2014 – Reportaż -TV Polonijna-TV Polska

PepeTV – Polonicus 2014 – Reportaż -TV Polonijna-TV Polska 

Polonikusem nagradza się osobistości oraz instytucje, które mają wyjątkowe znaczenie dla Polonii. Celem jest budowanie zaufania do niemieckiej Polonii, promowanie osiągnięć Polaków za granicą oraz budowa pozytywnego wizerunku Polaka w świecie. Patronat nad nagrodą sprawuje marszałek Bogdan Borusewicz.

Uroczysta Gala wręczenia nagrody odbyła się tradycyjnie przepięknej Sali Koronacyjnej Karola Wielkiego w Aachen, Ta prestiżowa coroczna impreza wpisała się w kalendarz znaczących poloninych i europejskich wydarzeń.

W tym roku laureatami nagrody zostali: Andżelika Borys – bojowniczka o prawa Polaków na Białorusi; senator Barbarę Borys-Damięcką; europosłankę Różę Thun. Honorową Nagrodę Polonicus przyznano Stowarzyszeniu Wspólnota Polska. Odebrał ją Krzysztof Łachmański.

Wyróżnieni otrzymali statuetkę Polonicusa, zaprojektowaną przez Stanisława Szroborza, polskiego artysty z Dusseldorfu.

Pomysłodawcą przyznawania Nagrody Polonikus jest Prezydent Europejskiego Instytutu Kultury i Mediów Wiesław Lewicki. Który równocześnie jest organizatorem całej imprezy.

W części artystycznej wystąpił wrocławski zespół „Me Myself and I”.
Na Galę zaproszono młodzież polską z różnych krajów Europy. Zainteresowano ją zabytkami i historią Aachen, pokazano jak nawiązywać współpracę i rozwijać swą aktywność.

 

TV Polska

Polonia w Niemczech

Polonia

TV Polonijna

Telewizja Polonijna

Telewizja internetowa

PepeTV

PEPE TV

PEPE FOTO VIDEO STUDIO

http://www.pepe-tv.de

http://www.facebook.com/tvpepe

http://www.pepe-studio.de

http://www.oskar-immobilien.de

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...