sobota, 3 grudnia, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Pepe Info 09.01.2014 ,Agnieszka Duczmal ,Targi Ślubne ,Andżelika Borys ,Kim Rasmussen

Targi Ślubne

Już po raz 18 ty w Essen odbyły się targi ślubne . Jest to jedna z największych wystaw tego typu w Niemczech. Wzięło w niej udział przeszło 100 wystawców . Organizacja ślubu to jak wiadomo bardzo szeroko zakrojona akcja w cudzysłowowy oczywiście ,niemniej jednak ,aby ślub zaliczyć do w pełni udanych nie może tu zabraknąć zaproszeń,ładnej sali ,dekoracji, tortu ,fajerwerków ,limuzyny czy bryczki ,a także obrączek i uwiecznienia przez profesjonalnego fotografa i kamerzystę. To właśnie można było sprawdzić ,wybrać i zamówić. A w ten weekend zapraszamy na Targi ślubne do Dusseldorfu pod nazwą Traudich gdzie również wystawia się Pepe Studio .

 

 

Pożegnanie księdza proboszcza, Stanisława Ludwiczaka

W Darmstadt i Offenbach pożegnano odchodzącego na zasłużoną emeryturę księdza Stanisława Ludwiczaka, wieloletniego proboszcza Polskiej Misji Katolickie.

Ksiądz Ludwiczak wyjechal z Polski w 1962 roku rok po święceniach kapłańskich. Pierwszym przystankiem był Paryż, studia na Sorbonie, stypendium oraz polska parafia. Po 12 latach pracy otrzymał propozycję pracy w Radiu Wolna Europa w Monachium. Następnie objął probostwo w polskiej parafii w Offenbach, zakończone po 25 latach odejściem na zasłużoną emeryturę.

Duszpasterza żegnali wierni oraz przedstawiciele duchowieństwa polskiego i niemieckiego duchowieństwa polskiego.

 

Agnieszka Duczmal na koncertach w Niemczech

W Kolonii, Düsseldorfie, Berlinie wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeusz pod dyrekcją Agnieszki Duczmal.

Agnieszka Duczmal pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. W 1966 roku podjęła studia w Wyższej Szkole Muzycznej w Poznaniu. Studiowała dyrygenturę pod kierunkiem Witolda Krzemieńskiego znakomitego skrzypka, altowiolisty i dyrygenta, absolwenta słynnego Konserwatorium Polskiego Towarzystwa Muzycznego we Lwowie. Jako pierwsza kobieta-dyrygent wystąpiła na scenie mediolańskiej La Scali

 

Czerwone Gitary w Berlinie

Rozpoczęcie roku berlińska Polonia świętuje koncertem noworocznym z udziałem Czerwonych Gitar. Czerwone Gitary to już legenda polskiej sceny muzycznej. W przyszłym roku będą obchodzić 50 rocznicę istnienia. Z początkowego składu zostali: Jerzy Skrzypczyk i Jerzy Kosela. Jednak Czerwone Gitary, mimo wielu zmian personalnych nadal rozgrzewają publiczność do czerwoności. Koncert odbędzie się 12 stycznia w Fontane Haus. Zapraszają Konsul Generalny Tadeusz Oliwiński oraz Przewodniczącym Polskiej Rady w Berlinie Ferdynand Domaradzki.

 

Jolanta Barcik – Gala Show 2014

A 25 stycznia tradycyjnie Jolanta Barcik zaprasza na GALA SHOW 2014 do Delphi Showpalast w Hamburgu. W programie koncerty: Jola Show-Band, Bettina Jeske, Jan-Sebastian Krasna, zespół Talizman oraz Flamenco La Resaca.

Jolanta Barcikjest dyplomowana piosenkarką oraz pedagogiem śpiewu. Na przełomie lat 80 i 90 współpracowała z Teatrem Muzycznym w Chorzowie i Poznaniu. Miała emisje w TVP, audycje radiowe oraz koncerty. Wystąpiła na festiwalu OPOLE ´89 “Premiery” z piosenką “Młoda miłość”.

Od roku 1993 koncertuje z różnymi formacjami w Niemczech. W Hamburgu założyła zespół Jola Show Band.

 

Wpadła szajka oszustów w Hamburgu

Pod koniec roku policja w Hamburgu zatrzymała czterech Polaków w wieku 22, 24, 48 i 50 lat podejrzanych o działalność przestępczą, do której wykorzystywali naiwnych rodaków. Sprowadzali do Niemiec mężczyzn obiecując im załatwienie pracy. Potem wykorzystywali ich tożsamość i dokumenty do oszukańczych manipulacji. Zmuszali ich do podpisania umów na otwarcie kont bankowych, zakup telefonów komórkowych i abonamentów. Pozyskane w ten sposób smartfony oszuści natychmiast zabierali swym ofiarom i sprzedawali z dużym zyskiem.

 

Niemcy wschodnie wyludnione

Nadal wyludniają się niemieckie regiony graniczące z Polską. Sytuacja nie jest jednak tragiczna, gdyż równocześnie osiedlają się tutaj tysiące osób zza wschodniej granicy – pisze frankfurcki dziennik „Maerkische Oderzeitung”.

Obecnie na obszarach przygranicznych mieszka około 10 tysięcy Polaków. Gmina Uckermark z liczbą 1374 oficjalnie zameldowanych tu Polaków jest liderem pod względem mieszkańców będących obywatelami Polski. Decydującą rolę odgrywa bliskie położenie Szczecina. „23. na 128. naszych lekarzy to Polacy”, wylicza dyrektor medyczny Szpitala w Schwedt. Z kolei dyrektor Urzędu Gartz w Brandenburgii, zwraca uwagę na to, że obecnie wśród 332 dzieci w tamtejszych żłobkach 78 to dzieci polskie, przez co „mieszkańcy z sąsiedniego kraju przyczyniają się do tego, że placówki opiekuńcze i szkoły mogą mniej martwić o swoją przyszłość”.

 

Andżelika Borys wyróżniona nagrodą POLONICUS

Jury Nagrody POLONICUS, wyróżnienia, przyznawanego za działalność na rzecz kultury polskiej i zasługi dla organizacji życia polonijnego, postanowiło nominować do tej nagrody w 2014 roku przewodniczącą Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi Andżelikę Borys. Jurorzy swą decyzję uzasadniali tym, że z dużym szacunkiem już od wielu lat postrzegają zaangażowanie nominowanej w działalność na rzecz wzmocnienia organizacji polskich i ich działalności kulturalnej na Białorusi. “Cieszy nas bardzo, że Pani wyjątkowa działalność służy dobremu imieniu wszystkich Polaków w całej Europie!” – napisali w liście do Andżeliki Borys. 

Uroczysta gala wręczenia Nagrody POLONICUSA jest planowana na 10 maja w Sali Koronacyjnej Karola Wielkiego w Aachen.

 

Trójka bez Kaczkowskiego

Dziennikarz muzyczny radiowej Trójki Piotr Kaczkowski stracił etat w Polskim Radiu, z którym związany był od 50 lat. O zmianie warunków zatrudnienia poinformował na początku swojego kultowego już programu “Minimax”, emitowanego w niedzielny wieczór. W Trójce prowadził takie audycje jak “Jazda obowiązkowa”, “M-3”, “Minimax”, “Trzecia godzina”, “W tonacji Trójki” oraz “Zapraszamy do Trójki”. Jego głos należy do najbardziej rozpoznawalnych głosów radiowych.

Paczka z prochami na poczcie

Do zabrzańskich policjantów dotarła informacja o nietypowej przesyłce, która trafiła do sortowni paczek w Zabrzu. W pakunku nadanym z Niemiec była urna z ludzkimi prochami – pisze “Dziennik Zachodni”.

Okazuje się, że niemiecki nadawca nie popełnił wykroczenia. Przepisy zezwalają na przesyłanie takich pakunków, ale wymagają one stosownych dokumentów wydanych przez służby sanitarne.

A ponieważ przesyłka takowych dokumentów nie posiadała, została wstrzymana. Jej adresatem był jeden z zakładów pogrzebowych w Kędzierzynie-Koźlu, którego pracownicy musieli odebrać paczkę osobiście.

 

Niemcy nada hojni na cele charytatywne

Niemcy przeznaczyli w ubiegłym roku ponad 3 miliardy euro na cele charytatywne, podobnie ja w roku poprzednim. Oznacza to, że po pierwsze kryzys nie wpłynął na zachowania ofiarodawców.

Darczyńcy to głównie ludzie w podeszłym wieku, więcej niż połowa z nich ma ponad 60 lat. Starsi ludzie na emeryturach mają dość ustabilizowaną sytuację materialną, nie muszą martwić się o utratę miejsca pracy.

Ludźmi kieruje często poczucie wdzięczności. Kiedy w trudnym momencie ktoś im pomógł, chcą się odwdzięczyć za tę pomoc w innej formie. Oczywiście dla wielu firm sponsorujących ważny jest odpis podatkowy, prestiż i wizerunek firmy.

 

WOSP

W niedzielę 12 stycznia po raz 22 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku zbierane będą pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej. Tradycyjnie do akcji włącza się również niemiecka Polonia. Orkiestra zagra m.in. w Berlinie, Darmstadt, Freiburgu, Kaiserslautern, Kiel oraz Oberhausen.

Sztab w Oberhausen zaprasza do do restauracji Gdańska już od godz. 15. wystąpi ponad 15 wykonawców, prowadzona będzie aukcja m.in. butów meczowych znanego piłkarza Sławomira Peszki oraz koszulka Jerzego Kurzei, aukcje obrazów, książek, kiermasz, porady wizażu orz sesja z Miss Polonia in Deutschland.

Zapraszamy

 

Chętni do współpracy z PepeTV

Nadal szukamy chętny do współpracy z nami. Jeżeli masz chęci i trochę wolnego czasu zapraszamy. Wiek odległość oraz brak doświadczenia nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie lub prze maila .

Dziękuję za uwagę i zapraszam na następne wydanie Pepe Info już 16 stycznia 

 

 

 

TV Polonijna

Telewizja Polonijna

Telewizja internetowa

PepeTV

PEPE TV

PepeTV Sport

PEPE FOTO VIDEO STUDIO

http://www.pepe-tv.de

http://www.pepe-studio.de

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...