czwartek, 9 lutego, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Strona głównaBiznesOd 2023 roku zaczną obowiązywać przepisy o grupach VAT. "To kolejny pakiet...

Od 2023 roku zaczną obowiązywać przepisy o grupach VAT. “To kolejny pakiet uproszczeń podatkowych”  

 

Z Nowym Rokiem w życie wchodzą przepisy o grupach VAT, które wyłączą z opodatkowania transakcje między członkami grupy VAT, a także pakiet zmian w podatku od towarów i usług, czyli SLIM VAT 3. To kolejny pakiet uproszczeń w podatku od towarów i usług.

“Wspomniane grupy są jednym z elementów zmian podatkowych, których głównym celem jest pobudzenie oraz wzmocnienie inwestycji i rozwoju. Najważniejszą cechą tego rozwiązania jest przede wszystkim wyłączenie z opodatkowania VAT transakcji między członkami grupy VAT” – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Resort przypomniał także, że z początkiem 2023 r. zaczną działać zmiany w podatku od towarów i usług, wprowadzone w ramach tzw. SLIM VAT 3.

“To kolejny pakiet uproszczeń w podatku od towarów i usług. Zmiany zostaną wprowadzone w następujących obszarach – poprawa płynności finansowej firm, VAT w obrocie międzynarodowym – mniej formalności, szerszy zakres zwolnień z VAT, mniej korekt i przyjazne rozliczanie VAT, prostsze fakturowanie i mniej obowiązków, obniżanie sankcji VAT, konsolidacja i ujednolicenie wiążących informacji” – podkreślił resort.

 

 

PR24.pl, IAR, PAP,

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Loading...