poniedziałek, 27 marca, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Muzeum Powstania Warszawskiego szuka wolontariuszy

“Wolność Łączy”- pod tym hasłem muzeum szuka wolontariuszy do akcji społecznej, która odbędzie się 1 sierpnia

Akcja organizowana jest w ramach obchodów 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Jej celem jest upamiętnienie godziny “W” i upowszechnianie wiedzy o znaku Polski Walczącej.

Kierownik Centrum Wolontariatu Marta Walkowska-Lipko z Muzeum Powstania Warszawskiego powiedziała, że wolontariusze będą mieli okazję wspólnie oddać hołd powstańcom warszawskim. Dodała, że Powstanie Warszawskie to nie tylko pomnik Gloria Victis i Powązki Wojskowe, ale również prawie 400 miejsc pamięci poświęconych Powstaniu Warszawskiemu na terenie stolicy.

Kandydaci na wolontariuszy powinni mieć co najmniej 14 lat. Muszą wypełnić ankietę internetową dostępną na stronie rekrutacja.1944.pl, wybierając zakładkę akcja “Wolność Łączy”. Rekrutacja potrwa do środy 11 lipca. Z osobami, które wypełnią zgłoszenie, organizatorzy skontaktują się mailowo po 15 lipca. W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt z Centrum Wolontariatu Muzeum Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia w godzinę “W”, czyli o 17.00, kilkuset wolontariuszy Muzeum oraz harcerzy z czterech największych organizacji harcerskich – Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenia Harcerskiego i Skautów Europy – będzie pełniło służbę w ponad 360 stołecznych miejscach pamięci. Osoby odwiedzające dane miejsce dowiedzą się o wydarzeniach z sierpnia i września 1944 roku, które rozegrały się w konkretnej dzielnicy, a także otrzymają okolicznościowe wpinki z symbolem Polski Walczącej, opatrzone krótką historią znaku.

IAR/dad

Muzeum Powstania Warszawskiego
IAR/Krystian Dobuszyński

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...