czwartek, 9 lutego, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Strona głównaBiznesMinisterstwo finansów: Wkrótce e-faktury będą obowiązkowe

Ministerstwo finansów: Wkrótce e-faktury będą obowiązkowe

Ministerstwo finansów przedstawiło założenia ustawy wprowadzającej obowiązkowe stosowanie faktur elektronicznych. Od początku tego roku e-Faktury mogą być stosowane przez przedsiębiorców dobrowolnie, natomiast od początku 2024 roku mają stać się obowiązkowe.

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podkreśla, że Krajowy System e-Faktur będzie zaawansowanym narzędziem technologicznym wspierającym administrację podatkową.

Minister finansów powiedziała, że dzięki dotychczas zastosowanym narzędziom elektronicznym Polska w znacznym stopniu uszczelniła system podatkowy w zakresie VAT.

Magdalena Rzeczkowska powiedziała, że było to możliwe między innymi dzięki wprowadzeniu Jednolitego Pliku Kontrolnego VAT, mechanizmu podzielonej płatności, systemu kas online oraz systemu elektronicznej analizy przepływów finansowych, czyli STIR.

Przedstawiciele ministerstwa finansów podkreślają, że jedną z zalet e-Faktur jest to, że nie niszczą się ani nie giną. W ramach konsultacji zmieniającego się prawa resort zapowiada między innymi szkolenia i konsultacje z przedsiębiorcami.

PR24.pl, IAR,

 

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Loading...