czwartek, 9 lutego, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Strona głównaBiznesMercedes-Benz zainwestuje ponad miliard euro w fabrykę w Jaworze

Mercedes-Benz zainwestuje ponad miliard euro w fabrykę w Jaworze

– Chcemy zainwestować ponad 1 mld euro w fabrykę w Jaworze produkującą elektryczne samochody dostawcze – powiedział szef działu pojazdów użytkowych w Grupie Mercedes-Benz Mathias Geisen. Zatrudnienie znajdzie ponad 2500 osób. 

– Będziemy produkowali po raz pierwszy w Europie wyłącznie elektryczne samochody dostawcze. To jest krok ku mobilności wolnej od emisji. Dziękujmy panu premierowi, całemu rządowi Polski za dobrą, opartą na zaufaniu współprace – powiedział Mathias Geisen na wspólnej konferencji prasowej z premierem Mateuszem Morawieckim.

Premier po spotkaniu z przedstawicielami Mercedes-Benz Group AG wskazał, że “widzimy wyraźnie, jak wielkie firmy technologiczne zmieniają swój paradygmat operacyjny”.

– Dziś świat mierzy się z wyzwaniami po pandemii, z wojną na Ukrainie i z wyzwaniami technologicznymi – dodał.

Memorandum dotyczące inwestycji

W Jaworze na Dolnym Śląsku niemiecki koncern Mercedes zbuduje fabrykę elektrycznych samochodów dostawczych. Memorandum z udziałem przedstawicieli firmy podpisano w kancelarii premiera, z udziałem szefa rządu Mateusza Morawieckiego.

Premier mówił, że wielkie firmy – takie jak niemiecki koncern – zmieniają “paradygmat operacyjny”. Jego zdaniem, decyzja o inwestycja w Polsce pokazuje, że nasz kraj stara się stworzyć jak najlepsze warunki dla inwestorów i producentów.

Premier @MorawieckiM po spotkaniu z przedstawicielami Mercedes-Benz Group AG w #KPRM: Widzimy wyraźnie jak wielkie firmy technologiczne zmieniają swój paradygmat operacyjny. Dziś świat mierzy się z wyzwaniami po pandemii, z wojną na Ukrainie i z wyzwaniami technologicznymi.

Elektryczne auta dostawcze w Polsce

Fabryka w Jaworze ma być pierwszym ośrodkiem produkcyjnym niemieckiego Mercedesa, którego hale opuszczą wyłącznie elektryczne auta dostawcze. Zakład ma powstać tuż obok istniejącego już zakładu silników i akumulatorów firmy Mercedes.

“Pierwsza fabryka elektrycznych samochodów dostawczych Mercedesa będzie w Polsce – Mercedes-Benz zainwestuje w Jaworze na Dolnym Śląsku (Wałbrzyska SSE) 1,3 mld euro. Zatrudnienie znajdzie ponad 2500 osób” – napisało MRiT w poniedziałek na Twitterze.

Dodano, że firma Mercedes-Benz “będzie produkowała w Jaworze duże samochody dostawcze (model zamknięty – furgony) oparte na architekturze VAN.EA (Van Electric Architecture)”.

 

 

źródło: IAR/PAP/PR24.pl

foto: https://twitter.com/MercedesBenz

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Loading...