środa, 22 marca, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Mały biznes stawia na outsourcing księgowości

Mały biznes stawia na outsourcing księgowości
Wypowiedź : Artur Szeremeta, Oferteo.pl.
Prowadzenie księgowości i obsługa kadrowo-płacowa to jedne z najpowszechniej zlecanych przez firmy na zewnątrz usług.
-Okazuje się, że najczęściej po takie usługi sięgają firmy działające w handlu. Z pośród wszystkich firm, które przebadaliśmy, stanowiły one 22%. Z kolei 13% przypadało na firmy budowlane, a 7% na firmy z branży transportu i logistyki. Najrzadziej outsourcingu księgowości poszukiwały firmy działające w turystyce (2%), a także te działające w branży prawnej oraz administracyjnej(1%). – mówi newsrm.tv Artur Szeremeta, z serwisu Oferteo.pl.
Jakich usług poszukują firmy?
Według analizy przeprowadzonej przez serwis Oferteo.pl, łączący w czasie rzeczywistym poszukujących usług z ich dostawcami, firmy częściej poszukują obsługi księgowej (71%) niż obsługi kadrowo-płacowej (25%). Tylko 4% firm poszukiwało jeszcze innego rodzaju usług – zwłaszcza doradczych w zakresie prowadzenia księgowości.
O wiele częściej outsourcingu księgowości poszukują firmy, które są prowadzone przez osoby fizyczne. 57% zapytań złożonych w serwisie pochodziło właśnie od nich.  Drugą co do liczebności grupą zapytań były pochodzące ze spółek kapitałowych – 32%. Od fundacji lub stowarzyszeń pochodziło 7% zapytań, a od spółek osobowych (jawnych lub partnerskich) – 4%.
-Chodzi przede wszystkim o doświadczenie i kompetencje firmy, która miałaby świadczyć tego typu usługi. Warto zapytać o referencje innych klientów danej firmy, sprawdzić opinie na jej temat w internecie oraz jak przebiega komunikacja z przedstawicielami firmy na wstępnym etapie zawierania współpracy. – podsumowuje Artur Szeremeta.

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...