środa, 6 lipca, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

LOT poleci z Wilna do Londynu


LOT poleci z Wilna do Londynu

Po Budapeszcie, skąd LOT lata już do Stanów Zjednoczonych, przyszedł czas na Wilno

LOT konsekwentnie rozwija strategię przewidująca zwiększenie połączeń dzięki uruchomieniu swoich usług w innych krajach. Po Budapeszcie, skąd lata już do USA, przyszedł czas na Wilno. Jak poinformował minister transportu Litwy Rokas Masiulis, Polskie Linie Lotnicze LOT wygrały przetarg dla operatorów lotniczych na obsługę połączeń z Wilna do Londynu City.

LOT szuka potencjału rozwojowego na innych rynkach

Loty z Budapesztu, a teraz z Wilna to realizacja strategii rentownego wzrostu LOT-u, która oprócz budowania węzła przesiadkowego w Warszawie zakłada również wykorzystanie potencjału rynkowego innych portów w regionie.

Po zawarciu umowy dwa loty dziennie z Wilna do Londynu

− Jeżeli umowa z przewoźnikiem zostanie zawarta przed końcem roku, od maja będziemy mieli dwa loty dziennie z Wilna do London City” – poinformował w rozmowie z agencją BNS minister Masiulis.

Nowe połączenie kluczowe dla litewskiego biznesu

Minister gospodarki Virginijus Sinkeviczius dodał, że umowa zostanie zawarta na okres pięciu lat. „Jest to połączenie, na które biznes bardzo oczekiwał. Jako państwo straciliśmy sporo inwestycji z powodu braku połączenia lotniczego pomiędzy Londynem i Wilnem” – wskazał. Jak podkreślił, „Londyn jest kluczowym połączeniem wymienianym przez inwestorów podczas rozmów o wyzwaniach związanych z inwestowaniem na Litwie”.

Obecnie Wilno jest jedną z niewielu europejskich stolic, która nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z Londynem Heathrow lub Londynem City. Z Wilna do Londynu dolecieć można jedynie na pokładach przewoźników niskokosztowych.

Ryanair obsługuje sześć lotów tygodniowo do Londynu Stansted oraz trzy loty tygodniowo do Londynu Luton. 14 razy w tygodniu z Wilna do Londynu Luton latają samoloty Wizz Air.

PAP/NRG/ho

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...