czwartek, 9 lutego, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Korytarz życia i jazda na suwak. Od 6 grudnia wchodzą zmiany w prawie drogowym

Od 6 grudnia Polska zdecydowanie zbliży się do krajów zachodnich pod kątem restrykcyjnych przepisów na drogach. Kierowcy będą zobowiązani do tworzenia korytarza życia oraz jazdy na suwak. Prawidłowo utworzony korytarz życia zwiększa szansę na uratowanie ofiar wypadku i poprawią bezpieczeństwo.

Czym jest korytarz życia?

Tworzenie korytarza życia ma na celu skrócenie czasu dojazdu samochodów ratunkowych bądź innych służb technicznych do miejsca wypadku. Szczególnie ważny na autostradach i drogach ekspresowych, gdzie ruch samochodowy jest duży i w razie kolizji tworzą się wielokilometrowe korki, a pas awaryjny jest wąski i może być zablokowany przez uszkodzony pojazd.

Według nowych zasad, kierowcy poruszający się skrajnym lewym pasem drogi wielopasmowej mają obowiązek zjechać na lewo, a pozostali powinni przesunąć pojazdy na prawo. Pasem tym nie mogą nim przejechać inne pojazdy, nie wolno zawracać, chyba, że policjanci wydadzą taką dyspozycje. W przypadku jazdy na suwak nowe przepisy określają zasady pierwszeństwa jazdy w miejscu, w którym zmniejsza się liczba pasów ruchu – to ma poprawić jego płynność i zredukować zatory.

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...