KONFERENCJA PEŁNOMOCNIKA RZĄDU DO SPRAW POLONII I POLAKÓW ZA GRANICĄ ORAZ PREZESA GUS.

0
40

Baza organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą – prezentacja KPRM i GUS

W jakim kraju jest najwięcej organizacji polonijnych i gdzie znajduje się najstarsza?                                   

Baza organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą to bogate źródło danych na temat obecności i aktywności Polonii i Polaków poza granicami kraju, ze szczególnym uwzględnieniem działalności o charakterze społecznym, kulturalnym i religijnym.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Główny Urząd Statystyczny, zapraszają na prezentację dotyczącą premiery najnowszej wersji bazy organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych  za granicą. Wydarzenie odbędzie się 10 maja br. w budynku KPRM.

Najnowsza wersja bazy liczy aż 8,9 tys. podmiotów działających w 115 krajach. Najwięcej podmiotów pochodzi: z Ukrainy (1131), Stanów Zjednoczonych (1041) oraz Wielkiej Brytanii (791). Zbiór stanowi zestawienie najważniejszych danych o organizacjach polonijnych, aktywności Polonii i Polaków poza granicami kraju. Oprócz obecnie funkcjonujących organizacji i instytucji polskich, w bazie znajdziemy również historyczne o dużym znaczeniu dla polskiego dziedzictwa narodowego.

W prezentacji wezmą udział: Minister Jan Dziedziczak – Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą i Prezes GUS dr Dominik Rozkrut.

Podczas prezentacji 10 maja, zaprezentujemy szeroką funkcjonalność najnowszej wersji Bazy organizacji oraz instytucji polskich i polonijnych za granicą.  Baza będzie dostępna w dwóch wersjach językowych (polskiej i angielskiej).

Termin: 10 maja 2022 r., godz. 11.00

Miejsce prezentacji: Al. Ujazdowskie 1/3, 00-583 Warszawa.

Wydarzenie będzie transmitowane online w mediach społecznościowych GUS.

LINK DO WYDARZENIA:
https://www.facebook.com/events/1041103136495194

 

Link będzie dostępny również na stronie internetowej:

https://polonia.stat.gov.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj