sobota, 28 stycznia, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Koncert fortepianowy z okazji 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Koncert fortepianowy z okazji 95. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Z okazji uroczystości Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie odbył się 11. listopada o godzinie 19:00 koncert fortepianowy Ewy Kupiec w kolońskim Media parku. Koncert został zorganizowany przez Generalny Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii. Licznie zgromadzonych gości pozdrowił przewodniczący Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej Jan Sobczyk, a następnie burmistrz miasta Kolonii Jürgen Roters.

Po powitaniu polsko – niemieckiej publiczności Ewa Kupiec, polska pianistka, zaprezentowała utwory Lutosławskiego, Szpilmana i Chopina, których pełne pasji tony wywołały liczne wspomnienia, tęsknotę jak również wzruszenie wśród publiki polskiej. Także goście niemieccy byli pod dużym wrażeniem gry polskiej pianistki i nie szczędzili pochwał oraz zachwytów wyrażonych w jej stronę.

Ewa Kupiec nie zapomniała o Ignacym Janie Paderewskim, który miał swój udział w tworzeniu się państwa polskiego i zagrała poza repertuarem jeden z jego utworów.

Koncert został przyjęty gorącymi owacjami na stojąco, a oczarowani grą pianistki goście jeszcze długo dyskutowali przy małym poczęstunku o jej talencie i pasji dla muzyki. M.M.

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...