czwartek, 7 lipca, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Kolejny rekord lotniska im. Fryderyka Chopina

Rekordowa liczba pasażerów na lotnisku Chopina. W 2018 roku port obsłużył prawie 17,8 mln pasażerów

 

To wzrost o ponad 12 procent w stosunku do 2017 roku. Z komunikatu przekazanego przez zarządcę lotniska – Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze – wynika, że rekord udało się pobić przede wszystkim dzięki rosnącej licznie połączeń. Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły między innymi bezpośrednie rejsy do Singapuru.

Z kolei linie Qatar Airways zmieniły w październiku wykorzystywany dotychczas podczas wieczornych połączeń średniej wielkości samolot A320 na większego i nowocześniejszego Boeinga 787 Dreamliner. Ponadto wzrosła liczba lotów do Dohy – z 14 do 16 tygodniowo.W poniedziałki i piątki do stolicy Kataru można polecieć trzy razy dziennie skierowanym dodatkowo na tę trasę Airbusem 330.

Także w 2018 roku nowym przewoźnikiem czarterowym na polskim rynku oraz na Lotnisku Chopina został Ryanair Sun, który w lecie bazował w Warszawie dwa Boeingi 737 i uzyskał pozycję czwartego przewoźnika czarterowego, po Enter Air, Travel Service i Small Planet Airlines.

Rekord został pobity mimo wprowadzenia nocnej przerwy w operacjach lotniczych, która trwa od godziny 23.30 do 5.30. W tym roku warszawski port zaoferuje pasażerom kolejne nowe połączenia, w tym już od 7 stycznia do London City oraz od czerwca do Miami, Bejrutu oraz Warny. Wszystkie rejsy będą realizowane przez PLL LOT.

Także w tym roku rozpocznie się rozbudowa lotniska, dzięki której port będzie mógł zwiększyć swoją przepustowość.

IAR/dad

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...