sobota, 21 maja, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Karta Dużej Rodziny to możliwość uzyskania wielu zniżek i ulg. Na co możesz liczyć?

Karta Dużej Rodziny to nie tylko możliwość uzyskania wielu zniżek w sklepach, ale także otrzymania znaczących upustów przy zakupie samochodu, czy nawet przy rezerwacji biletów na samolot. Wakacje coraz bliżej dlatego warto sprawdzić dodatkowe możliwości i oferty wielu instytucji i prywatnych partnerów programu.
Karta Duża Rodziny (KDR) jest systemem zniżek i uprawnień honorowanych w instytucjach publicznych, jak i prywatnych w całym kraju, przysługujących członkom rodzin wielodzietnych posiadających co najmniej trójkę dzieci. Jako program ogólnopolski funkcjonuje od 2014 roku. Cztery lata później dokonano zmian i obecnie dostępna jest na urządzeniach mobilnych w formie elektronicznej, a także w formie tradycyjnej plastikowej karty. W przypadku tej pierwszej formy warto skorzystać z aplikacji mKDR, która posiada m.in. mapę z geolokalizacją, umożliwiającą szybkie znalezienie najbliższych punktów, w których honorowana jest karta, a także powiadomienia o nowych partnerach karty i ich ofertach.

Wakacyjna podróż autem?

Planując wyjazd na lato warto sobie przypomnieć o szczególnych zniżkach. Na wymarzone wakacje z rodziną można przecież pojechać nie tylko koleją uzyskując odpowiednie zniżki na podstawie posiadanej Karty.
Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą na przykład uzyskać aż 15% zniżki od ceny katalogowej przy zakupie niektórych modeli Mitsubishi. Do niedawna również Volkswagen oferował podobną zniżkę na niektóre modele rodzinne. Warto więc wcześniej sprawdzić, czy w którymś z salonów samochodowych nie uzyskamy dodatkowych korzyści. Podróżując po Polsce rodziny mogą skorzystać także z dodatkowych udogodnień na transie. Posiadacze Karty mogą uzyskać zniżki na ponad 2 tys. stacji paliw biorących udział w programie.

Auto, ale może elektryczne?

W przypadku tzw. “elektryków” dodatkowa zmiana nastąpiła w lipcu 2021 r. od kiedy to wnioski o dofinansowanie do zakupu samochodu elektrycznego mogą składać osoby fizyczne, które kupiły elektryka za gotówkę lub na kredyt. Co do zasady auto nie może kosztować więcej niż 225 tys. zł brutto, a wsparcie wynosi 18 750 zł. Natomiast posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą kupić elektryka w dowolnej cenie i odebrać 27 000 zł dopłaty.

Przy okazji warto pamietać, że program “Mój Elektryk” według planów ma obejmować lata 2021-2026. Umowy mogą być zawierane do końca 2025 roku, natomiast czas na wydatkowanie środków upłynie z dniem 30 czerwca 2026 r.

Jeśli nie autem to czym?

Dla dużych rodzin które planują wybrać się na wakacje znacznie dalej to LOT przygotował specjalną ofertę dla uprawnionych klientów do 10% zniżki od podstawy taryfy we wszystkich klasach podróży (LOT Business Class, LOT Premium Economy oraz LOT Economy Class) oraz 50% zniżki na usługi dodatkowe (Mój Dodatkowy Bagaż, Moje Ulubione Miejsce oraz Mój Dodatkowy Sprzęt). Zniżka ma jednak zastosowanie jedynie w kanale online na rynku polskim (poprzez zakup na stronie lot.com).

Jeżeli rodzina planuje bardzo daleki wyjazd to zgodnie z ustawą może także skorzystać z 50-proc. ulgi w opłacie za paszport (ojciec, matka, macocha i ojczym) i 75-proc. ulgi w opłacie za paszport dla dziecka.

Wakacje kulturalnie i smacznie

Rodzina udając się na wakacje w konkretne miejsce może jednocześnie sprawdzić jakie czekają ich wydatki, a właściwie jakie mogą uzyskać dodatkowe oszczędności. Kina, teatry, muzea, galerie sztuki, opery, filharmonie szeroko rozumiane ośrodki kultury oferują ulgi i zniżki na zakup biletów. Wielu innych partnerów prywatnych m.in. restauracje, kawiarnie również oferują odpowiednie udogodnienia dla dużych rodzin.

Gdzie i na co można uzyskać ulgi?

Nie wszystkie rodziny mają możliwość uruchomienia odpowiedniej aplikacji na swoim telefonie. Dlatego Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, aby ułatwić rodzinom wyszukiwanie partnerów programu uruchomiło także specjalną wyszukiwarkę na stronie internetowe: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr#

Najwięcej podmiotów, które wspierają program znajdziemy w województwie mazowieckim, bo blisko 5 tys. W wyszukiwarce wystarczy, że wpiszemy nazwę miejscowości w której mieszkamy, lub do której chcemy pojechać, a pokażą się liczne punkty w których jako duża rodzina możemy uzyskać dodatkowe zniżki i upusty.

Polskieradio24.pl/pap
as

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...