niedziela, 29 stycznia, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Forum Polskich Przedsiębiorców: uznawanie kwalifikacji zawodowych, -WPHI-PepeTV- TV Polonijna

W dniu 29 kwietnia 2014 r. w godz. 18.00 – 22.00 w siedzibie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Kolonii odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Forum Polskich Przedsiębiorców w Niemczech.

Spotkanie o charakterze seminarium poświęcone było zasadom uznawalności w Niemczech (uzyskanych w Polsce) rzemieślniczych kwalifikacji zawodowych (mistrzowskich, czeladniczych i innych) oraz warunkom dopuszczenia polskich firm do działalności usługowo-rzemieślniczej na terenie Niemiec. Adresatami Forum były głównie firmy oferujące usługi budowlane oraz wykończeniowe, mechanikę samochodową i elektrotechnikę, firmy branży kosmetycznej i medycznej. Wśród uczestników Forum znalazły się również agencje pośrednictwa pracy, firmy consultingowe oraz kancelarie prawne obsługujące polskie firmy na terenie Niemiec.

Goście powitani zostali przez Wicekonsul Karolinę Kozłowską, następnie głos zabrała pani Mariola Zaręba – Ekspert WPHI ds. promocji polskiej gospodarki, przestawiając podstawowe aspekty prowadzenia na terenie Niemiec działalności o charakterze rzemieślniczym oraz zapraszając polskie firmy do intensyfikacji współpracy z Wydziałem, w kontekście ułatwienia polskim przedsiębiorcom ich aktywności biznesowej na miejscowym rynku.

Uznawalność zagranicznych kwalifikacji rzemieślniczych, przykłady z codziennej praktyki Izby Rzemieślniczej w Kolonii były przedmiotem wykładu Dr. Stephana Harbicha – szefa naczelnego ds. edukacji, kwestii prawnych i egzaminacyjnych oraz dyplomów zagranicznych Kolońskiej Izby Rzemieślniczej. Po wykładzie – w ramach bardo intensywnej sesji indywidualnych zapytań – uczestnicy Forum mieli okazję wyjaśnić nurtujące ich zagadnienia z tego zakresu.

Warunkom dopuszczenia polskich firm do działalności usługowo-rzemieślniczej na terenie Niemiec oraz rejestracji działalności o charakterze trans granicznym poświęcony był wykład Assessora Thorstena Stetefelda –Kierownika Wydziału Prawo i Doradztwo Prawne Firm w Izbie Rzemieślniczej w Kolonii. Również ten temat wyzwolił bardzo dynamiczną dyskusję wśród uczestników. Ze strony polskich firm oraz kancelarii prawnych pojawiło się wiele szczegółowych zapytań dotyczących m.in. praktycznego stosowania dyrektyw unijnych i wykładni poszczególnych przepisów w ramach procedur uznaniowych.

W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób. Goście bardzo wysoko ocenili zakres merytoryczny Forum i jego organizację. Zaprezentowana podczas seminarium tematyka była ostatnimi czasy bardzo często przedmiotem zapytań ze strony polskich firm.

Tekst WPHI Kolonia

Polonia w Niemczech

Polonia

Wiadomości

Informacje Polonijne

TV Polonijna

Telewizja Polonijna

Telewizja internetowa

PepeTV

PEPE TV

PepeTV Sport

PepeTV Film

PepeTV Muzyka

Polonijna Lista Przebojów

PEPE FOTO VIDEO STUDIO

 

 

http://www.pepe-tv.de

http://www.facebook.com/pepetvmuzyka

http://www.facebook.com/tvpepe

http://www.facebook.com/pepeinfo

http://www.facebook.com/pepereligia

http://www.facebook.com/pepetvsport

http://www.pepe-studio.de

http://www.oskar-immobilien.de

 

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...