wtorek, 5 lipca, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Formuła 1: Orlen pokazał logo na bolidzie Williamsa


PKN Orlen zaprezentował w mediach społecznościowych film w którym widać logo firmy na bolidzie bolidzie Williamsa

Do rozpoczęcia nowego sezonu Formuły 1 i powrotu na tor Roberta Kubicy zostało ponad miesiąc. Na materiale, którym w serwisie facebook pochwalił się PKN Orlen, widać bolid Williamsa, na którym widać logo płockiego koncernu. W sezonie 2019 w podobnym samochodzie pojedzie polski kierowca Robert Kubica, który po ośmioletniej przerwie wraca do ścigania się w “królowej motorsportu”.

– Widzieliście już nasz logotyp na bolidzie Williams Racing? Chyba jeszcze Wam nie pokazywaliśmy – napisano w krótkim komunikacie pod materiałem wideo.

We wtorek 29 stycznia w Warszawie odbyła się specjalna konferencja prasowa poświęcona inauguracji współpracy na linii PKN Orlen – Williams Racing. W spotkaniu z mediami udział wziął prezes koncernu Daniel Obajtek oraz oczywiście Robert Kubica.

Przed rozpoczęciem konferencji Daniel Obajtek wręczył Robertowi Kubicy biało-czerwony kask. Kierowca zreważnował mu się kierownicą kartingową. Robert Kubica rywalizował w Formule 1 w latach 2006-2010 w barwach BMW Sauber i Renault. W styczniu 2011 roku uległ poważnemu wypadkowi. Doznał wielomiejscowych złamań prawej ręki. Po rehabilitacji startował w rajdowych mistrzostwach świata w latach 2013-2015. W sezonie 2018 pełnił rolę kierowcy testowego i rozwojowego Williamsa. W Formule 1 zadebiutował w 2006 roku. 12 razy stawał na podium, a w 2008 roku wygrał wyścig o Grand Prix Kanady. Sezon 2019 rozpocznie się w marcu. Pierwszy wyścig – o Grand Prix Australii – odbędzie się 17 marca.

IAR/polskieradio24.pl/dad
Prezes zarządu PKN ORLEN Daniel Obajtek i kierowca zespołu Formuły 1 Williams Racing Robert Kubica podczas konferencji prasowej, dotyczącej wspólnych planów na rok 2019
PAP/Leszek Szymański

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...