Czego nie widać z Warszawy

0
46

 

Szanowni Państwo,

Fundacja im. Janusza Kurtyki zaprasza na II edycje Przeglądu Przeszłość / Przyszłość – nowe idee dla historii. Jest to cykl wydarzeń i inicjatyw promujących polską historię, odbywający się się w dniach 26-28 sierpnia 2022 r. w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz w Warszawie.

Podczas 3-dniowego Przeglądu:

– wysłuchamy 5 eksperckich dyskusji panelowych;

– docenimy wartościowe, lecz ukryte w cieniu inicjatywy i prace promujące polską historię,
wręczając ich autorom Nagrody Przeszłość/Przyszłość i Nagrodę im. Janusza Kurtyki;

– wysłuchamy koncertu muzyki patriotycznej;

– zwiedzimy Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku z wyznaczonymi specjalnie dla uczestników przewodnikami;

– zintegrujemy ludzi, dla których zaangażowanie patriotyczne stanowi zasadniczą ideę i misję, uczestnicząc we wspólnym toaście za środowisko oraz wieczorze integracyjnym i Mszy Świętej w intencji środowiska;

– dotkniemy historii niemal wszystkimi zmysłami, podczas wieńczącego Przegląd spaceru historycznego „Warszawa Śladami Armii Krajowej”, nawiązującego do 80. rocznicy powstania Armii Krajowej.

Kulminacyjnym dniem Przeglądu będzie sobota 27 sierpnia. Wówczas odbędzie się podsumowanie promocji zagranicznych książek nagrodzonych w Konkursach o Nagrodę im. Janusza Kurtyki oraz wręczenie Nagrody w VI edycji Konkursu. Nagroda im. Janusza Kurtyki to wielofunkcyjne narzędzie projektowe, stworzone w celu promocji na świecie najlepszych książek polskich historyków przetłumaczonych w ramach Nagrody na języki obce. Naszym celem jest poszerzenie dostępności językowej i promocja wyjątkowych pozycji historycznych wydanych na rodzimym rynku.

Tego dnia odbędzie się także debata: „Polska – Ukraina. Współczesne i historyczne konteksty tworzącego się sojuszu” z udziałem m.in. Prof. Fryderyka Zolla oraz Sierhieja Banacha z Ukraińskiej Obrony Terytorialnej w Tarnopolu, która w oczywisty sposób nawiązywać będzie do sytuacji za naszą wschodnią granicą i oddziaływaniem jej na Polskę i jej relacje z Ukrainą.

Również w sobotę zostaną wręczone Nagrody w Konkursie Przeszłość / Przyszłość w pięciu kategoriach:

Ponadto podczas Przeglądu będą miały miejsce inicjatywy integrujące środowisko skupione wokół idei promocji polskiej historii i patriotyzmu.

Rejestracja na wydarzenia prowadzona jest do 15 sierpnia 2022 r.

WESPRZYJ NASZĄ DZIAŁALNOŚĆ

Jesteśmy zespołem prężnie działających ludzi, dla których historia Polski to nie tylko słowa, a coś znacznie więcej. Tworzymy opowieść o fascynujących, ale także i trudnych dziejach naszej Ojczyzny, Realizując nasze projekty wyciągamy polską historię z meandrów niepamięci, przybliżając ją także zagranicą.

Nasza działalność opiera się na dwóch fundamentach – modułach: Think Tanku oraz Innowacyjnej Działalności Edukacyjnej. Działalność Fundacji jako think-tanku jest realizowana poprzez projekty Nagroda im. Janusza Kurtyki; Historia, Prawda, Teraźniejszość; Studium Podyplomowe oraz Biblioteka im. Janusza Kurtyki. W module Innowacyjnej Działalności Edukacyjnej realizujemy takie projekty jak Rajdy Śladami Bohaterów oraz Nowy Format Historii.

Dołącz do naszych regularnych, stałych Darczyńców i pomóż nam stworzyć opowieść o polskiej historii, o polskich osiągnięciach. Dzięki Tobie będziemy w stanie współtworzyć realną politykę historyczną oraz kontynuować myśl Patrona, która jest dla nas inspiracją do działania.

Wesprzyj nas

Zapraszamy do śledzenia naszej działalności

Odwiedź nas w naszych mediach społecznościowych

Z wyrazami szacunku,

Weronika Gawińska – Brulikis | Specjalista ds. networkingu
Fundacja im. Janusza Kurtyki
ul. Rakowiecka 37 | 02-521 Warszawa

+48 660 165 411 | www.fundacjakurtyki.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj