czwartek, 11 sierpnia, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

COVID-19 zaatakowal polskie bankomaty

Puls Biznesu’ napisał – właściciele sieci bankomatów wprowadzają limity wypłat gotówki. Takie zmiany wprowadziły już Euronet i Planet Cash, a nad ograniczeniami zastanawia się PKO BP.

Gazeta informuje, że Polacy tuż przed i po lockdownie wyciągnęli z kont ogromne kwoty pieniędzy, które teraz trzymają w domu. Według dziennika, dla sieci bankomatów jest to prawdziwy dramat.

“Puls Biznesu” podaje też, że dwa tygodnie temu Euronet, największy niezależny operator bankomatów, wprowadził limit jednorazowej transakcji – 1 tys. zł. “Niedługo potem w ślady konkurenta poszła druga niebankowa sieć – Planet Cash, ustalając ograniczenia w tej samej wysokości” – czytamy.

Zdaniem dziennika, wprowadzenie limitów przez niezależnych operatorów może jednak doprowadzić do daleko idących zmian na rynku. Z informacji “PB” wynika, że najliczniejsza w kraju sieć bankomatów PKO BP notuje zwiększony ruch klientów obcych banków.

“Nasi klienci mogą wypłacać gotówkę w dowolnej wysokości w bankomatach PKO BP i tutaj nie planujemy wprowadzenia zmian. Bank analizuje zmiany dokonujące się na rynku i nie wykluczamy żadnego scenariusza w zakresie wypłat gotówki w naszych urządzeniach przez klientów innych banków” – wyjaśnia cytowana przez gazetę Aleksandra Gieros, dyrektor komunikacji PKO BP.

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...