wtorek, 31 stycznia, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Strona głównaBiznesCeny gazu dla biznesu. Rząd myśli o wakacjach rachunkowych na wzór wakacji...

Ceny gazu dla biznesu. Rząd myśli o wakacjach rachunkowych na wzór wakacji kredytowych  

 

Pracujemy nad rozwiązaniem dotyczącym wakacji rachunkowych porównywalnych do wakacji kredytowych – powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa odnosząc się do osłon w sprawie cen gazu dla biznesu. Oceniła, że byłoby to pomocne szczególnie dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Pomoc dla małych i średnich firm

Minister Anna Moskwa wskazała, że najlepsza sytuacja byłoby taka, jak w przypadku energii elektrycznej, gdzie w pakiecie pomocowym UE zaakceptowała pomoc publiczną i pozwoliła Polsce wprowadzić stawkę maksymalną dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

– Tak się nie stało dla gazu – przypomniała. Jak dodała Anna Moskwa, “kilka razy o to apelowaliśmy”, także 19 grudnia strona polska podnosiła takie zapytanie.

– Pracujemy nad rozwiązaniem wakacji rachunkowych porównywalnych do wakacji kredytowych. Byłoby to na pewno pomocne szczególnie dla tych małych i średnich przedsiębiorstw – wskazała minister klimatu i środowiska.

Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał w poniedziałek, że rząd szuka rozwiązań w sprawie cen energii dla biznesu, które można by uruchamiać w poszczególnych branżach.

Cztery miesiące w roku

 “Dziennik Gazeta Prawna” poinformował, że rząd planuje m.in. wprowadzenie działań osłonowych w sprawie cen gazu dla firm, które nie podlegają pod ustawę o przedsiębiorstwach energochłonnych.

Dziennik powołując się na anonimowe źródło, napisał, że planowane jest “wprowadzenie wakacji rachunkowych, wzorem wakacji kredytowych, które przysługiwałby przez cztery miesiące w roku”.

Według dziennika rozwiązanie to miałoby dotyczyć m.in. piekarni.

 

PR24.pl, IAR, PAP, “Dziennik Gazeta Prawna”

 

RELATED ARTICLES

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Most Popular

Loading...