sobota, 26 listopada, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

ARTYŚCI vs COVID-19 – Matka Ziemia – Epidemia

ARTYŚCI vs COVID-19 – Matka Ziemia – Epidemia

ARTYŚCI vs COVID-19 – Matka Ziemia – Epidemia

Zaśpiewajmy razem:

L E P S I L U D Z I E W Y J D Ą Z N A S” To fragment tekstu piosenki pt. „Matka ziemia epidemia”, która połączyła artystów z różnych stron kraju i świata, do wspólnego zaśpiewania jedyną możliwą drogą, czyli poprzez internet. Autorką tekstu jest Małgorzata Iżyńska, która pisała m.innymi dla: A. M. Jopek, M. Staszczyka, M. Jackowskiego, A. Wyszkoni, J.Y. Iwańskiego. Muzykę skomponował „RobGitarnik” Robert Madziarz – gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, który znany jest nie tylko ze swojej twórczości solowej, ale przede wszystkim z wielu akcji charytatywnych. Ostateczna wersja piosenki powstała w: Sound Travel Studio. Koordynacją nagrania i promocją zajęli się: Łukasz Dziedziejko i Wojciech Korzeniewski. W ciągu kilku dni, w tym nietypowym przedsięwzięciu, wspólnie zgodziło się wziąć udział kilkudziesięciu wykonawców. Przysłano ponad 30 nagranych wokali z kraju oraz od polskich artystów mieszkających zagranicą m.in. z Malty, USA, Kanady, Niemiec, Anglii, Danii i Karaib. Wśród wykonawców są soliści, solistki oraz reprezentanci takich zespołów jak: Brathanki, Czarodzieje z Kaszub, Harlem, Jary OZ, Kombi, Lady Killer, Papa D, Robgitarnik Band, Trubadurzy, Shandy&Eva,. Na podstawie nadesłanych materiałów video, montażu i produkcji klipa podjęła się firma: SG Production. Wśród wykonawców są przedstawiciele trzech pokoleń, reprezentujący różne gatunki muzyczne. Tekst piosenki i muzyka dała wszystkim impuls do działania i współpracy w niesamowitym tempie. KTO ZA TYM STOI?: Po prostu niewyczerpalne źródła pozytywnej energii, które spowodują, że „L E P S I L U D Z I E W Y J D Ą Z N A S”

W projekcie zaśpiewali: Anna M. Adamiak, Bartek Bukowski, Nika Boon, Shandrelica Casper(Shandy&Eva), Aga Dyk(Brathanki), Marietta Fiedor, Zbigniew Fil(Kombi), Wiktor Gabor, Maciej Górniak, Katarzyna Hain(Stashka), Monika Jarosińska, Krzysztof Jaryczewski(Oddział Zamknięty), Natalia Kawalec, Lester Kidson, Ewelina Kubiak(Ewelona), Marian Lichtman(Trubadurzy), Sławomir Nalepa, Kasia Nova, Tomasz Puzon, Adamo Rudnik, Adrianna Schuchardt, Paweł Stasiak(Papa D), Dawid Stępin(Cheatz), Karolina Szczurowska, Patrycja Teterycz, Stanisław Węglorz, Ewa Żmijewska(Shandy&Eva). W projekcie zagrali: RobGitarnik Band: Maciej Górniak–wokal, Robert Madziarz-gitara, Łukasz Pluta – instr. klawiszowe, Mariusz Kapica-bas, Janusz Szymanek – perkusja. Gościnnie: Lider zespołu Harlem – Krzysztof Jaworski – gitara. Partnerzy (Studio, produkcja, montaż, audio, video, impresariat): Krzysztof Arsenowicz, Izabela Fręchowicz, Remigiusz Hanczyn, Hanna Jaryczewska, Juliusz Kamil, Rafał Kawalec, Robert Korzeniewski, Paweł Kruszewski (SoulGang Studio), Paweł Łopacki (SoulGang), Paweł Morga, Paweł Pękalski, Piotr Płonka, Michał Rypień, Grzegorz Stasiuk, Marek Teterycz, Adrian Zalewski.

Tekst utworu:

Nie ma dzisiaj lepszych nas, każdy z nas jest taki sam Bezbronny..jak wiosenny kwiat Żyć osobno żeby żyć, dziś musimy tacy być Odnaleźć ..sens, pokonać lęk..razem !

Ref.1 Stanął w ciszy chory świat | Przestraszony tak jak ja Nierealny, smutny czas. A w nas nadzieja…! Minie ta godzina zła | Lepsi ludzie wyjdą z nas Ostrzeżenie dała nam. Dziś Matka Ziemia!

Zwr.2 Nie ma dzisiaj lepszych nas, ludzie jak okruchy szkła Od siebie..pomoc innym dać Żyć dla siebie żeby żyć, nowe nas czekają dni Odmienne.. niż te znane nam do dzisiaj !

Ref.2 Stanął w ciszy chory świat | Przestraszony tak jak ja Nierealny, smutny czas. | To EPIDEMIA Minie ta godzina zła | Lepsi ludzie wyjdą z nas Ostrzeżenie dała nam | Dziś Matka Ziemia!

WSTAWKA RAP: Ludzie boją się wyjść z domu najwyraźniej tak chciał los Budzę się patrzę na ten pusty świat przez szkło Chociaż nie ma jej tu obok to w głowie ciągle jej głos Żyję nielegalnie bo wolności zakazał mi jakiś gość Oni chodzą w masce nie tylko po to by ukryć prawdę nie tylko wirusem zarażają się, też kłamstwem, Przyjdzie czas i zobaczymy w końcu kto miał rację W końcu będzie żyło łatwiej się

Ref.3 Stanął w ciszy chory świat | Przestraszony tak jak ja Nierealny, smutny czas | To EPIDEMIA Minie ta godzina zła | Lepsi ludzie wyjdą z nas Ostrzeżenie dała nam | Dziś Matka Ziemia! Stanął w biegu chory świat | Przestraszony tak jak ja Nierealny, smutny czas. | To EPIDEMIA Minie ta godzina zła | Lepsi ludzie wyjdą z nas Matka Ziemia dała znak | Że czas się zmienić!

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...