środa, 10 sierpnia, 2022

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Arłukowicz wystartuje w wyborach na szefa PO

Kolejny polityk zadeklarował udział w wyborach na szefa PO. Bartosz Arłukowicz – były minister zdrowia, obecnie europoseł – ogłosił 27 grudnia, że wystartuje w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. – PO musi być partią społeczną, musi być organizmem tętniącym życiem, musimy pracować z ludźmi codziennie na ulicach – podkreślił Arlukowicz na Twitterze.  Do rywalizacji na szefa PO staną też na pewno Joanna Mucha, Borys Budka i Bogdan Zdrojewski, natomiast Schetyna na razie nie potwierdził oficjalnie, że zamierza się ubiegać o kolejną kadencję.

 

 

“Przed nami bardzo ważne wybory – wybory przewodniczącego Platformy Obywatelskiej – postanowiłem wystartować w tych wyborach. Chcę wam obiecać, że zrobię wszystko, żeby zbudować taki zespół ludzi, który stanie na czele Platformy Obywatelskiej, który będzie gwarantował to, że z pełną determinacją i siłą pójdziemy po wyborcze zwycięstwo. Platforma musi być partią społeczną, musi być organizmem tętniącym życiem, musimy pracować z ludźmi codziennie na ulicach” – ogłosił Arłukowicz na Twitterze.

 

Europoseł zwrócił także uwagę na przyszłoroczne wybory prezydenckie. “Musimy wygrać te wybory. Zmienią przyszłość nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale przyszłość naszych rodzin, dzieci, przyszłość Polski. Ruszajmy do pracy, wszyscy razem!” – zaapelował europoseł.

 

Arłukowicz ur.  w 1971 roku z wykształcenia lekarz pediatra – w przeszłości był związany z lewicą. W 2008 roku ubiegał się o przywództwo w Socjaldemokracji Polskiej. W 2011 roku Arłukowicz postanowił związać się z Platformą Obywatelską. 10 maja 2011 r. został powołany na stanowiska sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika premiera Donalda Tuska ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.  18 listopada  2011 r. został powołany na ministra zdrowia w rządzie Tuska, gdzie stanowisko zachował w gabinecie Ewy Kopacz. W 2019 roku uzyskał mandat europosła z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu lubuskim i zachodniopomorskim.

 

  1. tura wyborów 25 stycznia

 

25 stycznia odbędzie się pierwsza tura głosowania na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Udział w wyborach będą mieć wszyscy członkowie partii. Druga ewentualna tura wyborów przewidziana jest na 8 lutego.

Kadencja obecnego lidera PO Grzegorza Schetyny upływa pod koniec stycznia. Schetyna jeszcze nie potwierdził, że będzie ubiegał się o reelekcję w PO.  Oprócz Arłukowicza, start zapowiedzieli w wyborach na szefa PO też: obecny wiceszef partii, Borys Budka, posłanka, była minister sportu Joanna Mucha oraz senator, b. minister kultury Bogdan Zdrojewski.

 

 

 

źródło: pap/polsatnews

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...