środa, 31 maja, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Kupując te produkty wspieramy rodzimych producentów

Zachęcamy konsumentów, by przy wyborze produktów częściej sięgali po towary z biało-czerwonym znakiem “Produkt polski” – powiedział wiceminister rolnictwa – inaugurując kolejną edycję kampanii Kupuj Świadomie Produkt Polski.

 

Z badań rynku wynika, że „Produkt polski” to najbardziej rozpoznawalny znak ministerstwa rolnictwa. Wybierając oznaczony w ten sposób towar mamy 100 proc. gwarancję, że został on wytworzony z polskich produktów, od polskiego rolnika.

Każdy produkt z oznaczeniem „Produkt polski” musi zawierać co najmniej 75 proc. surowców wytworzonych w Polsce. Pozostałe 25 proc. dopuszczone jest dla surowców, które nie są wytwarzane w Polsce (np. bakalie czy przyprawy).

Znak „Produkt polski” został wprowadzony nowelizacją ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2017 roku. Znakiem graficznym jest biało-czerwony prostokąt przypominający flagę Polski, na którym widnieje napis PRODUKT POLSKI. Znakowanie produktów jest dobrowolne.

Kampania Kupuj Świadomie to kolejna edycja kampanii promocyjno-informacyjnej, którą od 2019 r. prowadzi MRiRW wspólnie z Krajowy Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Kampania ma na celu edukację konsumentów, pokazując im, że warto zwracać uwagę na pochodzenie produktów podczas codziennych zakupów i czytać etykiety produktów spożywczych. Ponadto rolnicy i producenci żywności są informowani o możliwościach i warunkach znakowania wyrobów biało-czerwonym znakiem “Produkt polski”.

– Konsumenci coraz bardziej doceniają pochodzenie produktów. Zdecydowanie rośnie ich patriotyzm konsumencki (…). Warto pamiętać, że z każdej wydanej na taki produkt złotówki ponad 80 proc. wraca do krajowego obiegu gospodarczego – podkreślił we wtorek wiceminister Romanowski.

Jak zauważył, o sukcesie polskiej żywności może świadczyć to, że w ubiegłym roku padł kolejny rekord – wartość eksportu polskiej żywności osiągnęła ponad 47 mld euro, przy bardzo korzystnym dodatnim bilansie handlowym, który wynosi ponad 15,5 mld euro.

Kampania Kupuj Świadomie Produkt Polski obejmuje spot, banery i plakat. Będzie prowadzona m.in. w telewizji oraz w radio.

 

 

 

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

(fot. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi)

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...