sobota, 10 czerwca, 2023

PepeTV Telewizja Polska Na Świecie

Wywiady w PepeTV prowadzi Leonard Paszek gość Jerzy W. Gościniak

Jerzy Gościniak, urodził się w 1956 r., pochodzi z Pleszewa, dokąd wraca sercem i słowem, od 1986 r. mieszka w Niemczech, w Bonn, poeta, rzeźbiarz, fotograf, autor programów literacko-muzycznych (m. in. Tęsknota, Miłosne Zagadki, Wycieczki z Ołówkiem i Wesoły Świat Wierszy), w których bawi, upomina, wzrusza, a nade wszystko uwodzi w tęsknotę za Bogiem, prawdą i miłością.

Występuje na scenach w Bonn, Essen, Dortmund, Recklinghausen, Kolonii, Wuppertalu, a także w Polsce: w roku 2006 w Domu Kultury w Pleszewie, w 2007 dwukrotnie w Słupsku: w „Art-Café” oraz w ramach programu artystycznego towarzyszącego Igrzyskom Polonijnym, w roku 2008 w Liceum im. St. Staszica w Pleszewie.

Opublikował tomiki z własną poezją: „Kwiaty Biało-Czerwone“ (2002) oraz „Miłość – Nadzieja – Wiara” (2006). Jego wiersze ukazały się również w antologii „Na progu wiosny“ (2004).

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie wykonali ilustracje do bajki „Kwiatopolis“ jego autorstwa, wydaną w czerwcu 2009 r. Jego prozę wyróżniono w polonijnym konkursie literackim organizowanym przez Konsulat Generalny RP w Kolonii w styczniu 2011 r.

O swojej twórczości mówi: „Piszę, bo poezja to mój najlepszy sposób na życie”.

www.pepe-tv.de

www.pepe-studio.de

Ostatnio oglądanE

Ostatnie tematY

Loading...